16 październik 2020

Adamczyk: na żadnej z polskich budów nie zanotowano ogniska koronawirusa

Mamy nadzieję, że mimo epidemii koronawirusa bezpiecznie przejdziemy tą trudną drogę, nie zatrzymując polskich budów, utrzymując 1,5 mln miejsc pracy - powiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że na żadnej z polskich budów nie zanotowano ogniska koronawirusa.
REKLAMA

Minister Adamczyk mówił w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki o realizacji inwestycji drogowych w czasach pandemii.

"Bardzo się cieszę z tego, że koronawirus wiosną nie zatrzymał polskich budów. Podam przykład Hiszpanii, Włoch, Portugalii, częściowo Niemiec, Austrii - tam zatrzymano budowy, a to oznacza, że wychłodzono, zamrożono miejsca pracy nie tylko w wykonawstwie, ale w całym obszarze produkcji budowlanej, przemysłu produkującego na potrzeby budowy" - powiedział Adamczyk.

"Tym razem również mamy nadzieję, że mimo epidemii koronawirusa bezpiecznie przejdziemy tą trudną drogę, nie zatrzymując polskich budów, utrzymując 1,5 mln miejsc pracy" - powiedział.

Minister przekazał, że "dzięki wysiłkom polskich przedsiębiorców na żadnej z polskich budów nie zanotowano ogniska koronawirusa".

"To jest niezmiernie ważne. To jest efekt starań i też niemałych nakładów. Nie dalej jak pod koniec ubiegłego tygodnia jeden z prezesów dużej firmy poinformował, że przedsiębiorstwo przeznaczyło ponad 300 tys. zł na pokrycie kosztów badań, testów w kierunku koronawirusa. Separacja pracowników, wszystkie środki niezbędne do zabezpieczenia. To składa się na system zabezpieczeń, który pozwolili utrzymać w tempie budowy, nie wychłodzić gospodarki, 1,5 mln miejsc pracy na polskich budowach i w przemyśle produkującym na potrzeby budów" - powiedział Adamczyk. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
20253
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany