26 luty 2021

Wystawa Fundacji Ari Ari w Galerii Beczkownia w Centrum Kultury Browar B

fot. nadesłane
w imieniu Fundacji Ari Ari chciałabym poinformować o wystawie poświęconej architekturze regionu, którą od 24.02.2021 do 26.03.2021 można obejrzeć w Centrum Kultury Browar B we Włocławku w galerii "Beczkownia".
REKLAMA
Wystawa jest efektem III edycji projektu „Historia u podstaw”. W tym roku została poświęcona niezwykle ciekawej, choć często zaniedbanej, architekturze dworców Kolei Warszawsko-Bydgoskiej, która po raz pierwszy w 1862 połączyła dwa ówczesne zabory: zabór pruski i rosyjski. Wpłynęła ona w zasadniczy sposób na rozwój Kujaw, przyczyniając się m.in. do rewolucji przemysłowej, która w pełni mogła wreszcie wybuchnąć również we Włocławku.

O tym wszystkim oraz wielu innych historiach, dowiedzieć się można dzięki wystawie pt. „Dworce, fabryki, uzdrowiska. Historia u podstaw”. Można również obejrzeć piękną architekturę XIX-wiecznych dworców.

Więcej informacji o projekcie na stronach Fundacji Ari Ari oraz Centrum Kultury Browar B.

https://ariari.org/pl/182-wystawa-stacje-kolei-warszawsko-bydgoskiej-1862.html?fbclid=IwAR2cZEP1_SwVNZQeUujOUoQvPYg_WUKf2Z6TCvQ6zSvz4YFAM4EvYnYPfCA
https://ckbrowarb.pl/wystawa-dworce-fabryki-uzdrowiska-historia-u-podstaw/

Wystawa ma charakter mobilny. Dotychczas była prezentowana w galerii Dworca Toruń Główny. W późniejszym okresie będzie można również obejrzeć ją w innych miejscach na Kujawach, w tym również na innych stacjach kolejowych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-10-01 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-15 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany