Kujawsko-Pomorska e-Szkoła w okresie przedświątecznym

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Za nami próbny egzamin ósmoklasistów - w tym roku wyjątkowy, bo przeprowadzony zdalnie. Do przyszłej środy w tym samy trybie odbywają się próbne matury. Zachęcamy uczniów do nauki i powtórki materiału z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową, gdzie czekają na nich lekcje ze specjalistami prowadzone na żywo i materiały zarchiwizowane. A już od poniedziałku (6 kwietnia) zapraszamy na dwudniowe rekolekcje, a także wychowanie fizyczne on-line. Z nowym planem lekcji powrócimy po przerwie świątecznej 15 kwietnia.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych.

Nadawanie rozpoczęliśmy 16 marca od e-lekcji dla ósmoklasistów i maturzystów. Po tygodniu uruchomiliśmy zajęcia także dla uczniów klas IV, V, VI i VII szkoły podstawowej i wszystkich klas szkoły średniej. Nasze lekcje nadajemy już trzeci tydzień i odnotowujemy rekordowe wyniki oglądalności. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła ma już ponad 600 tysięcy wyświetleń (więcej).

- Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchomiliśmy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tej projekt - nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spółce Conectio - mówi marszałek Piotr Całbecki

 Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na:
  • www.kujawsko-pomorskie.pl;
  • edupolis.pl; 
  • YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q
  • Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. https://www.facebook.com/KujawskoPomorskaeSzkola/
W poniedziałek (6 kwietnia) o godzinie 9 zapraszamy wszystkich uczniów na czterdziestopięciominutowe zajęcia z wychowania fizycznego. Tuż po nich, o godzinie 11 rozpoczniemy dwugodzinne rekolekcje z księdzem Dawidem Wasilewskim.

We wtorek (7 kwietnia) o godzinie 9 odbędą się zajęcia, podczas których dowiecie się, jakie środki ostrożności należy zachować w sytuacji epidemii oraz jak chronić siebie i bliskich przed zarażeniem. O godzinie 11 nastąpi kontynuacja lekcji z rekolekcjonistą.

Do tej pory największym zainteresowaniem cieszą się e-lekcje dla szkół podstawowych. W tym tygodniu najczęściej oglądano zajęcia z języka angielskiego, biologii, matematyki i historii. Lekcję języka angielskiego dla klas V poprowadzoną przez Katarzynę Zajączkowską wyświetlono ponad 3,5 tysiąca razy.

Zajęcia oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowaliśmy także setki wejścia z zagranicy. Kujawsko-Pomorską e-Szkołę najczęściej odwiedza Polonia z Ukrainy. Zaobserwowaliśmy również wejścia z Wielkiej Brytanii,  Niemiec, Holandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet z Egiptu.

Więcej informacji w materiale Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany