Wakacje z naszą e-Szkołą
fot. Andrzej Goiński, Mikołaj Kuras, Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP,
Wirtualna wycieczka do planetarium w Grudziądzu i zwiedzanie atrakcji turystycznych Ziemi Chełmińskiej, historia mody ludowej, toruńskie legendy, joga i gra w krokieta dla całej rodziny – te i wiele innych ciekawych zajęć proponujemy w tym tygodniu w ramach wakacyjnych spotkań z naszą e-Szkołą. Wszystkie filmy dostępne do obejrzenia także poza godzinami emisji.
REKLAMA
– mówi marszałek Piotr Całbecki.- Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą odwiedzamy atrakcyjne miejsca, m.in. muzea i parki krajobrazowe
Dziś, we wtorek (21 lipca) zapraszamy miedzy innymi na warsztaty poświęcone historii mody ludowej. Zajęcia poprowadzi Beata Wąsik z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Para przewodników Dominika i Krzysztof Jastrzębscy opowiedzą toruńskie legendy i pokażą najciekawsze miejsca w mieście. Miłośnikom historii proponujemy spotkanie z Przemysławem Chudzikiem z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, który mówić będzie o niepodległości Torunia i okolicznościach powstania hymnu narodowego. Zwolenników nowych technologii z pewnością zainteresują warsztaty Łukasza Dworskiego z Centrum Edukacyjnego ROBOproject w Bydgoszczy, który pokaże, jak zaprogramować robota.
Jutro, w środę (22 lipca) między innymi joga dla każdego. Przed monitory komputerów zapraszamy miłośników astronomii, dla których przygotowujemy zajęcia poświęcone kometom. Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu proponuje rozważania o nadziei oraz rozmowy o dziedzictwie papieża Polaka i działalności Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Czwartkowe (23 lipca) propozycje to między innymi cotygodniowe spotkanie z Marcinem Żyndą z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, który mówić będzie o historii biletów i komunikacji miejskiej. Co mają wspólnego matematyka i architektura? Na te pytania odpowie Magdalena Budzyńska, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Turznie (powiat toruński). Podczas warsztatów pokaże też, jak wykonać rozetę – ornament architektoniczny w kształcie rozwiniętej róży. W programie także przegląd narodowych tańców. Zajęcia poprowadzi Izabela Grochowska z Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Tych, którzy preferują aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zapraszamy do wspólnej gry w krokieta z Mariuszem Krzemińskim, nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (powiat chełmiński).
W piątek (24 lipca) polecamy cotygodniowe spotkanie z Martą Owczarek-Boraczyńską, nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej w Strzygach (powiat brodnicki), która mówić będzie o wpływie literatury na nasze życie. Przewodnicy Dominika i Krzysztof Jasrzębscy zabiorą w podróż do najciekawszych atrakcji turystycznych Ziemi Chełmińskiej. Łukasz Dworski z Centrum Edukacyjnego ROBOproject opowie, jak działa czujnik parkowania. Razem z Sebastianem Soberskim z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu spojrzymy niebo, by zbadać promieniowanie elektromagnetyczne emitowane w kosmosie.
Lekcje można oglądać na czterech kanałach:
- YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
- Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
- edupolis.pl,
- www.kujawsko-pomorskie.pl.
Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawiamy się też m.in. w parkach krajobrazowych, marszałkowskich astrobazach i wojewódzkich samorządowych instytucjach kultury.
PRZECZYTAJ JESZCZE