10 lipiec 2024

Droga z Chodcza do Chocenia gotowa

fot. nadesłane
Zakończyliśmy modernizację drogi wojewódzkiej nr 269 z Chodcza do Chocenia. Gruntownie przebudowaliśmy dwa odcinki o łącznej długości ponad ośmiu kilometrów. Przygotowujemy się do remontu kolejnych dróg w powiecie włocławskim.
REKLAMA
W ramach zrealizowanego zadania wzmocniliśmy nośność jezdni i przywróciliśmy jej standardowe 6 metrów szerokości. Powstały pobocza, oczyszczone zostały przyległe rowy, trasa zyskała nowe oznakowanie pionowe i poziome. Prace były prowadzone na dwóch odcinkach. Wykonawcą zadania pomiędzy Chodczem i Wolą Adamowa była firma Strabag, a od Woli Adamowej do Chocenia Transpol. Ten drugi odcinek realizowaliśmy wykorzystując pozyskane przez samorząd województwa środki centralne. Łącznie przebudowa trasy pochłonęła prawie 23 mln zł. W tym roku planowany jest remont kolejnego odcinka tej drogi.

Droga wojewódzka nr 269 na obszarze naszego województwa ma długość 44 km. Prowadzi z Kowala przez Choceń, Chodecz i Izbicę Kujawską do granicy z Wielkopolską. W poprzednich latach zmodernizowany został m.in odcinek pomiędzy Chotlem i Błenną, a w ubiegłym roku remont przeszedł most w Wilkowiczkach.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 269 Choceń-Chodecz to jedna z kilku dużych inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu włocławskiego. Zaawansowane prace prowadzone są również przy:
  • budowie obwodnicy Lubrańca
  • modernizacji drogi wojewódzkiej nr 270 Brześć-Lubraniec.

W tym roku zaplanowaliśmy też remonty odcinka drogi wojewódzkiej nr 269 w Izbicy Kujawskiej (ul. Warszawskiej) oraz odcinka drogi wojewódzkiej nr 270 pomiędzy Izbicą Kujawską i Skaszynem.

Kolejne inwestycje w przygotowaniu

Urząd Marszałkowski zabezpieczył też środki na rozpoczęcie kolejnych dużych inwestycji drogowych w najbliższych latach w tej części regionu. Najważniejsze zadania to:
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 268 Brzezie-Brześć Kujawski (inwestycja w trybie zaprojektuj i wybuduj, powiat włocławski)
  • budowa ronda w Dyblinie (powiat lipnowski)
  • doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych m.in. na DW nr 252 (Inowrocław-Włocławek) i DW nr 317 (Włocławek- Kruszyn).

Rekordowe wydatki na drogi

Na wojewódzki program modernizacji dróg wojewódzkich na najbliższe lata przeznaczamy 2 miliardy złotych. W ramach Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 (FEdKP 2021-2027), naszego programu regionalnego nowej perspektywy, na inwestycje drogowe, w tym m.in. nasz regionalny program budowy obwodnic, przeznaczamy 136 mln euro. Na część zadań związanych z rozbudową infrastruktury drogowej wykorzystamy też zdobyte dofinansowanie centralne (ok. 170 mln zł na obwodnice i około 450 mln zł na rozbudowę innych dróg). Obecnie na drogach wojewódzkich prowadzone są inwestycje i remonty o wartości blisko pół miliarda złotych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Włocławek
21.6°C
wschód słońca: 04:34
zachód słońca: 21:04
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2024-08-03 12:00
miejsce
Labirynt Zaduszniki, Wielgie,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-03 13:00
miejsce
Labirynt Zaduszniki, Wielgie,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-03 14:00
miejsce
Labirynt Zaduszniki, Wielgie,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 12:00
miejsce
Labirynt Zaduszniki, Wielgie,...
wstęp biletowany