Terytorialsi z książką dla seniora

fot. nadesłane
Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozwożą nie tylko ciepłe posiłki dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim ale również…książki. Projekt ma na celu ułatwienie osobom starszym, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby, dostęp do literatury w momencie zamknięcia bibliotek oraz znacznych ograniczeń przemieszczania się.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
„Coś dla ciała, coś dla ducha” – komentuje szer. Marcin SWACZYNA. „Zdajemy sobie sprawę z tego, iż Ci starsi ludzie potrzebują nie tylko jedzenia ale również, a może i przede wszystkim rozmowy i zajęcia. W tym trudnym czasie gdzie tak naprawdę nie mogą wychodzić na zewnątrz, doszliśmy do wniosku, że musimy coś wymyśleć dla nich. Wpadliśmy na pomysł, żeby zawozić im również książki i albumy”.

„Cała ta inicjatywa nie mogłaby się odbyć gdyby nie bezpośrednie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego”- podkreśla szer. Justyna JANICKA. „To stamtąd otrzymaliśmy liczne kolorowe albumy i książki dla seniorów”.

Publikacje można zostawić w specjalnych oznakowanych kartonach między innymi przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz przy wejściu do hali OSIR w Inowrocławiu. By zachować maksymalne bezpieczeństwo odbiorców przekazane książki będą naświetlane promieniowaniem ultrafioletowym.

Specjalnie oznakowane kartony przeznaczone do przynoszenia książek dla seniorów znajdują się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy placu Teatralnym 2 oraz przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73, jak również przed przedstawicielstwami:

    • w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 9,
    • we Włocławku przy ulicy Bechiego 2,
    • w Inowrocławiu przy Alei Niepodległości 4,
    • w Grudziądzu przy ulicy Waryńskiego 4.

Książki można przekazać także poza godzinami pracy przedstawicielstw, wówczas prosimy o zostawianie ich w torbach i umieszczenie na bramce wejściowej.

Należy przypomnieć, iż Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizują zadania rozwożenia ciepłych posiłków (teraz już i książek) od 16 marca br. Na początku udzielali bezpośredniego wsparcia i pomocy seniorom z Dziennych Domów Opieki Społecznej, teraz jednak ich działalność się zwiększyła.

W obliczu epidemii szczególną troską trzeba otoczyć seniorów 65+. Dlaczego jest to tak ważne? Dlatego, że ta właśnie grupa docelowa jest najbardziej narażona na konsekwencje zarażenia wirusem COVID-19. Seniorzy 65+ powinni bezwzględnie pozostawać w domach.

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej angażuje się w wiele obszarów pomocy. Jednak jednym z głównych jej zadań są działania polegające na monitoringu i zabezpieczeniu podstawowych potrzeb weteranów i osób starszych, w szczególności 65+.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany