27 lipiec 2022

Czy ruszy w końcu Centrum Przesiadkowe?

zdjęcie: Czy ruszy w końcu Centrum Przesiadkowe? / pixabay/2523410
Pierwotnie planowano, że z Centrum Przesiadkowego będą korzystać nie tylko autobusy dalekobieżne, ale również wozy włocławskiego MPK. Później miasto informowało, że zostanie przeprowadzona analiza natężenia ruchu. Teraz wiceprezydent odpowiedzialny za transport zapowiada, że we wrześniu ruszą testy, które dadzą ostateczną odpowiedź w tej sprawie.
REKLAMA
Choć obiekt jest czynny od kilku miesięcy, nie działa jeszcze w pełnym zakresie. Dopiero w tym miesiącu rozpoczęto wdrażanie Systemu Zarządzania Węzłem Przesiadkowym. Polega to montażu montażu tablic elektronicznych zawierających rozkład jazdy oraz stworzeniu aplikacji dla pasażerów. Prace mają zakończyć się we wrześniu. Koszt tej inwestycji wyniesie 2,46 mln zł.

Kiedy zapowiadano inwestycję przy ul. Okrzei, informowano, że z Centrum Przesiadkowego będą korzystać nie tylko autobusy dalekobieżne, ale również te należące do włocławskiego MPK. Po uruchomieniu obiektu stanowisko ratusza nieco się zmieniło. Zmiany te wynikają z niewystarczającej ilości miejsca dla autobusów MPK. W związku z tym miała zostać wykonana analiza natężenia ruchu.

Wyznaczenie w Centrum Przesiadkowym stanowisk dla MPK to duże wyzwanie, ponieważ na przystanku przy ul. Okrzei, który miałby zostać tam niejako przeniesiony, zatrzymują się autobusy 11 linii.
Odpowiadający za organizację transportu w mieście wiceprezydent Krzysztof Kukucki zdaje sobie sprawę, że część specjalistów neguje umieszczenie przystanku MPK na terenie węzła przesiadkowego z uwagi na duży ruch. Natomiast mieszkańcy są tym pomysłem jak najbardziej zainteresowani.

Centrum Przesiadkowe przy ul. Okrzei kosztowało blisko 8,8 mln zł. Oddano je do użytku w styczniu bieżącego roku. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Włocławek
-2°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2023-02-10 17:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-13 19:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany