reklama
kategoria: Miasto
17 marzec 2011

Nowe motocykle dla włocławskich policjantów

zdjęcie: Nowe motocykle dla włocławskich policjantów / (fot. KMP)
(fot. KMP)
Wkrótce nowe motocykle trafią do włocławskiej jednostki policji. Nowoczesne Hondy CBF 1000A już wkrótce wyjadą na drogi naszego województwa.
REKLAMA
Łącznie policjanci z województwa dostaną 15 jednośladów o pojemności 1000cm3 i mocy 98 koni mechanicznych. Pojazdy osiągają maksymalną prędkość do 230km/h, a do setki rozpędzają się w 3,7 sekundy.

Oprócz włocławskich policjantów motory trafią do funkcjonariuszy w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Świeciu, Aleksandrowie Kujawskim oraz Chełmnie.

Motocykle są znakomitymi pojazdami, niezbędnymi w pracy policji. Dojadą tam gdzie radiowóz nie jest w stanie sprawnie się poruszać, a także mogą strzec bezpieczeństwa tam, gdzie panuje duży ruch, trudny do oponowania policjantom w samochodach.

Sprzęt został zakupiony w ramach unijnego projektu - „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju”. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania programu Infrastruktura i Środowisko.



Oprac. NK
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Włocławek
18.6°C
wschód słońca: 04:19
zachód słońca: 21:05
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2025-06-09 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-06-10 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-08-02 12:00
miejsce
Labirynt Zaduszniki, Wielgie,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-08-09 20:00
miejsce
Labirynt Zaduszniki, Wielgie,...
wstęp biletowany