20 czerwiec 2022

Nowe ścieżki rowerowe już cieszą cyklistów

zdjęcie: Nowe ścieżki rowerowe już cieszą cyklistów / pixabay/373859
We Włocławku ma powstać około. 5 kilometrów nowych ścieżek rowerowych z wiatami, stojakami, drogowskazami i nową zielenią. Plany ratusza dotyczą osiedli Kazimierza Wielkiego, Południe i Zazamcze.
REKLAMA
Wiata ze stojakami, totem liczący rowerzystów, specjalny kosz na śmieci, a nawet drogowskaz, które stanęły już przy ul. Ostrowskiej, sprawiają, że ścieżka rowerowa jest obecnie najbardziej wyposażoną trasą dla cyklistów we Włocławku. Miasto zapowiada, że już wkrótce pojawią się kolejne.

Hasłem promującym zdrowy i ekologiczny środek transportu jest: "Dziękujemy, że wybierasz rower". Widnieje ono na wiacie z żółtymi stojakami rowerowymi oraz totemie, który będzie zliczał przejeżdżające jednoślady.

Dodatkowym elementem zdobiącym stojaki i totem są charakterystyczne dla regionu Włocławka kwiaty. "Fajansowy" wzór zdobi również drogowskaz pokazujący, w którą stronę spod kościoła przy ul. Ostrowskiej należy kierować się do centrum.
Poza tymi charakterystycznymi i zupełnie nowymi we Włocławku elementami "wyposażenia" wzdłuż nowej ścieżki rowerowej pojawiły się również kosze na śmieci dla rowerzystów (ustawione pod kątem, żeby śmieci można było wyrzucać bez zsiadania z roweru), ławki i nowa zieleń.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Ostrowskiej kosztowała miasto 1,2 mln zł. Inwestycja dotyczy odcinka od skrzyżowania z ul. Zielną do skrzyżowania z ul. Żelazne Wody oraz fragmentu od ul. Wojskowej do połączenia z istniejącą drogą dla rowerów.

Prace wykonuje firma MCC S.A. Dostała na zrealizowanie zadania 150 dni. Roboty są już na ukończeniu.
Obecnie projektowanych jest kilka ścieżek rowerowych w mieście. Łącznie w najbliższych latach ma powstać ok. 9 km tras dla cyklistów.

Przy większości nowych tras rowerowych mają stanąć elementy takie jak wiaty rowerowe, urządzenia liczące rowerzystów i drogowskazy. W planach jest tworzenie we Włocławku również hubów transportu alternatywnego.

Na budowę nowych ścieżek rowerowych władze miasta zamierzają pozyskiwać środki zewnętrzne. Od sukcesów na tym polu zależy, kiedy inwestycje w infrastrukturę dla cyklistów doczekają się realizacji.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Włocławek
-1.5°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2023-02-10 17:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-13 19:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Garage Hotel, Włocławek, ul....
wstęp biletowany