30 maj 2022

Nowe tereny pod przedłużenie Bulwarów

zdjęcie: Nowe tereny pod przedłużenie Bulwarów / pixabay/4986141
Urząd Miasta wykupuje tereny potrzebne do wybudowania nowego odcinka ul. Bulwary. W planach jest też stworzenie nad Wisłą nowych terenów zielonych.
REKLAMA
Działania te związane są z planowanym od lat i wyczekiwanym przez mieszkańców przedłużeniem ul. Bulwary do ul. Barskiej.
Plany stały się realne, ponieważ, jak poinformował Urząd Miasta uzupełniona jest już dokumentacja budowlana. Ponadto wydana została zgoda na realizację inwestycji drogowej.

Pozostało wykupienie terenów pod realizację tej inwestycji, która ma być dofinansowana ze środków zewnętrznych.
Jednocześnie konkretna data realizacji inwestycji nie została jeszcze wskazana, zapowiedziano jedynie, że stanie się zaraz po uzyskaniu dofinansowania na ten cel.

Planowana inwestycja dotyczy tylko przedłużenia ul. Bulwary wraz z drogą dla rowerów i chodnikiem. "Rekreacyjna" część bulwarów ma być objęta innym zadaniem, którego opracowania są w fazie wstępnych opracowań. Wśród nich znajduje się między innymi stworzenie nowej przestrzeni parkowej, która zorganizuje nam tereny zielone nad brzegiem Wisły w kierunku ul. Barskiej, ale również w kierunku ul. Toruńskiej, żeby tę promenadę nadwiślańską jeszcze bardziej oddać mieszkańcom Włocławka, sprawiając, że stanie się ona jeszcze bardziej atrakcyjnym obszarem do spędzania wolnego czasu. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Włocławek
-1.5°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2023-02-10 17:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-13 19:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany