27 listopad 2019

O procedurze Niebieskiej Karty z pedagogami placówek oświatowych

fot. KMP we Włocławku
Jak przebiega interwencja wobec przemocy w rodzinie, jaka jest istota funkcjonowania grup roboczych i zespołów interdyscyplinarnych, jaką rolę odgrywają w tym wszystkim pedagodzy i psychologowie - na te i inne pytania odpowiedziała przedstawicielka włocławskiej policji.
REKLAMA

Już kilka lat pracują powołane do życia zespoły interdyscyplinarne, grupy robocze, które wspomagają i ukierunkowują dalszą pomoc w procedurze Niebieskiej Karty, szczególnie w sytuacji przemocy wobec dzieci.

W skład takich grup wchodzą przedstawiciele różnych instytucji m.in. pracownicy socjalni, policjanci, pedagodzy, psychologowie.

To właśnie do pracowników placówek oświatowych z terenu Włocławka skierowane było szkolenie, które odbyło się w poniedziałek (25.11.2019) w Sali Urzędu Miasta we Włocławku.
W trakcie spotkania specjalistka z prewencji przypomniała aktualnie obowiązujące przepisy, przybliżyła istotę funkcjonowania zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych. Na podstawie przeprowadzonych interwencji omówiła także podstawę do założenia NK oraz jakie są obowiązki i zadania członków takich grup itp.


Szkolenie miało na celu przygotowanie wszystkich pracowników oświaty z terenu Włocławka do profesjonalnej pomocy dzieciom, które zostały dotknięte przemocą w rodzinie.

 
źródło: policja.pl (Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
11730
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany