Areszt za rozbój z użyciem noża

fot. KMP we Włocławku
Kryminalni z Włocławka zatrzymali 41-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Włocławianin, zgodnie z decyzją sądu, trafił już na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata do nawet 12 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W miniony wtorek (23.03.2021 r.) policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło dzień wcześniej około godz. 14.00 na terenie jednego z punktów usługowych w centrum Włocławka. Wówczas pracujący tam 56-latek został zaatakowany przez mężczyznę, który grożąc nożem zażądał pieniędzy, a następnie zabrał z kieszeni kilkaset złotych.

Na pomoc ruszyli świadkowie, którzy zareagowali słysząc krzyki pokrzywdzonego. Jeden z nich zdołał odebrać napastnikowi nóż zanim ten uciekł z miejsca zdarzenia. Nie cieszył się jednak wolnością zbyt długo.

Powiadomieni następnego dnia o zdarzeniu policjanci od razu podjęli działania zmierzające do schwytania sprawcy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i własnych ustaleń kryminalni wytypowali 41-letniego mieszkańca Włocławka. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany.

W środę (24.03.2021 r.) podejrzany złożył wyjaśnienia przed prokuratorem, a wczoraj (25.03.2021 r.) policjanci doprowadzili go do sądu. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-10-01 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-15 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany