24 listopad 2022

CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym grupy obracającej paliwami

zdjęcie: CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym grupy obracającej paliwami / fot. PAP
fot. PAP
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę, która miała prać pieniądze grupy przestępczej zajmującej się obrotem paliwami - dowiedziała się PAP. Do tej pory w tej sprawie zarzuty usłyszało ponad 200 osób.
REKLAMA

Zatrzymania mężczyzny na Dolnym Śląsku dokonali funkcjonariusze łódzkiej delegatury CBA - poinformował w czwartek PAP zespół prasowy Biura.

Śledztwo toczy się przeciwko grupie przestępczej zajmującej się uszczupleniami publicznoprawnymi w związku z obrotem paliwami płynnymi - podał zespół. To wielowątkowe śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

Zatrzymany przez CBA na Dolnym Śląsku mężczyzna miał według śledczych przyjąć co najmniej 170 tys. zł pochodzących z korzyści majątkowych związanych z popełnieniem czynu zabronionego - wyjaśniło CBA.

W nadzorującej śledztwo białostockiej prokuraturze regionalnej usłyszał zarzut prania pieniędzy. Prokurator wyznaczył mu poręczenie majątkowe, zakazał kontaktowania się z innymi podejrzanymi i nakazał dozór policji.

Zespół prasowy Biura zaznaczył, że prowadzący sprawę nie wykluczają powiększenia listy zatrzymanych i zarzutów w tej sprawie. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Włocławek
-2°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2023-02-10 17:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-13 19:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany