Namierzony przez „SPEED” za przekroczenie prędkości i posługiwanie się podrobionym prawem jazdy

fot. KMP we Włocławku
Włocławscy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierującego mazdą, który w pobliżu przejścia dla pieszych przekroczył prędkość, a później okazał się zalaminowaną kserokopią swojego prawa jazdy. Za posługiwanie się dokumentem jako autentycznym może mu teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wczoraj (23.01.2020) włocławscy policjanci z grupy „SPEED” patrolowali ulice miasta ze szczególnym uwzględnieniem łamania przepisów ruchu drogowego w pobliżu przejść dla pieszych. Podczas jednej z kontroli prędkości na ulicy Okrzei we Włocławku zarejestrowali kierującego mazdą, który w rejonie przejścia dla pieszych, usytuowanym w pobliżu szkoły, jechał z prędkością 77 km/h. Na tym odcinku powinien poruszać się z maksymalną prędkością do 50 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli kierowca pojazdu okazał mundurowym swoje prawo jazdy i tu dopuścił się kolejnego złamania przepisów związanych z fałszerstwem dokumentu.

Policjanci ruchu drogowego nabrali podejrzenia co do autentyczności dokumentu, a po krótkiej chwili mężczyzna przyznał się do zrobienia ksera swojego prawa jazdy oraz zalaminowania go. Dodatkowo w policyjnych systemach widniała informacja o zatrzymaniu prawa jazdy w 2016 roku za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości. Mając podejrzenia w sprawie podrobienia dokumentu i posługiwania się nim jako autentycznym, 59-letni kierujący trafił do komendy.

Dalsze czynności w sprawie pozwoliły ustalić, że kopię prawa jazdy mężczyzna zrobił jeszcze przed zatrzymaniem uprawnień, a ze względu na podjętą decyzję wydziału komunikacji o cofnięciu uprawnień, zaczął posługiwać się kserem dokumentu.

Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec Włocławka został ukarany mandatem karnym i punktami za przekroczenie prędkości przez policjantów ruchu drogowego, a od śledczych usłyszał zarzut podrobienia prawa jazdy i posługiwania się nim jako autentycznym dokumentem. 59-latek odpowie także za prowadzenie pojazdu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Za taką próbę oszukania funkcjonariuszy podczas kontroli może mu grozić kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-08 19:00
miejsce
Pałac Bursztynowy, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-09 19:00
miejsce
Garage Hotel, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-23 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany