10 październik 2020

Nie ma tolerancji dla osób łamiących przepisy

fot. KMP we Włocławku
W związku z wprowadzeniem od dzisiaj „żółtej strefy”, włocławscy policjanci sprawdzali, czy mieszkańcy miasta przestrzegają aktualnych obostrzeń. Wszyscy łamiący przepisy muszą liczyć się z odpowiedzialnością za swoje postępowanie. Już dziś przekonało się o tym kilkadziesiąt osób niestosujących się do obowiązujących regulacji.
REKLAMA

Od dzisiaj (10.10.20 r.) na terenie kraju wprowadzona została tzw. żółta strefa. W związku z tym obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci sprawdzają czy i jak mieszkańcy przestrzegają aktualnych obostrzeń.

Na Placu Wolności we Włocławku odbyło się zgromadzenie, podczas którego niektórzy uczestnicy nie stosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci interweniowali wobec 22 uczestników zgromadzenia.

W 24 przypadkach sporządzone zostaną wnioski do sądu o ukaranie. 22 dotyczą niezakrywania ust i nosa, natomiast pozostałe związane są z odmową podania danych podczas legitymowania oraz używaniem słów wulgarnych w miejscu publicznym. Poza tym jedna osoba została doprowadzona do jednostki celem wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że od nas samych zależy skuteczna walka z pandemią. Wykażmy się zatem odpowiedzialną postawą i stosujmy się do aktualnych obostrzeń.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany