2 grudzień 2022

Nietrzeźwi kierujący nie unikną konsekwencji

fot. KMP we Włocławku
Z karą grzywny musi liczyć się kierowca ciężarówki, u którego kontrola trzeźwości przeprowadzona wczoraj (01.12.22) przez włocławskich policjantów w ramach akcji „Trzeźwy poranek” wykazała, że prowadzi auto po użyciu alkoholu. Surowsza kara, bo nawet więzienie grozi z kolei trzem innym kierującym, którzy w godzinach popołudniowo-wieczornych zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości.
REKLAMA

Wczoraj (01.12.22) w godz. 6.00-8.00 policjanci włocławskiego ruchu drogowego przeprowadzili na drogach regionu działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”. Ich celem było wyeliminowanie z dróg kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pomimo spożytego alkoholu.

Mundurowi przeprowadzili w ramach tej akcji 434 kontrole trzeźwości. Jedna z nich wykazała, że 57-letni kierujący ciężarówką iveco zatrzymany na ul. Płockiej prowadzi pojazd mając w organizmie ponad 0,2 promila. Mundurowi uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Z surowszymi konsekwencjami, bo nawet z karą pozbawienia wolności muszą liczyć się trzej inni nietrzeźwi kierujący, u których kontrola wykazała wyższe stężenie alkoholu.

Pierwszy z nich zatrzymany został po godz. 16.00 w Choceniu, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Policjanci ustalili, że 67-letni kierujący pojazdem opel podczas wymijania doprowadził do zderzenia z pojazdem audi. Za spowodowanie kolizji mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali mandatem. Kierujący odpowie też za jazdę w stanie nietrzeźwości, gdyż badanie alkomatem wykazało blisko 1,2 promila alkoholu w jego organizmie

Niemal w tym samym czasie doszło do innego zdarzenia drogowego, tym razem w Lubieniu Kujawskim. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 47-letni kierujący pojazdem renault potrącił pieszą na przejściu dla pieszych. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. Przeprowadzona przez policjantów kontrola trzeźwości wykazała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kierującego.

Do ostatniej w dniu wczorajszym kolizji z udziałem nietrzeźwych kierujących doszło po godz. 21.00 we Włocławku. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 38-letni kierujący citroenem, jadąc „pod prąd” ulicą Kruszyńską, uderzył w pojazd citroen, który skręcił w lewo z alei Królowej Jadwigi. Badanie trzeźwości kierujących wykazało, że 38-latek ma w organizmie 3 promile alkoholu.

Wszyscy ci nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. W przypadku 47 i 38-latka kara może być jednak surowsza, nawet do 5 lat pozbawienia wolności, bo ze sprawdzeń w policyjnych bazach wynika, że prowadzili auta pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Włocławek
-2°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2023-02-10 17:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-13 19:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Garage Hotel, Włocławek, ul....
wstęp biletowany