30 wrzesień 2022

O naszej służbie rozmawialiśmy z klasami policyjnymi

zdjęcie: O naszej służbie rozmawialiśmy z klasami policyjnymi / fot. KMP we Włocławku
fot. KMP we Włocławku
Uczniowie klas o profilu policyjnym w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku gościli policjantów, którzy opowiedzieli im o specyfice naszego zawodu. Poza tym mogli zobaczyć jak wygląda musztra i jakie wymagania musi spełnić przyszły policjant.
REKLAMA

Spotkania uczniów z policjantami i rozmowy o charakterze prewencyjnym i promującym nasz zawód wpisały się już w stały scenariusz policyjnych przedsięwzięć.

Tak też było w poniedziałek (26.09.2022), gdzie przedstawiciele włocławskiej komendy, w tym służby prewencyjnej, kryminalnej i kadr spotkali się z uczniami klas policyjnych, które funkcjonują w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku.

Młodzież mogła zobaczyć i przećwiczyć z policjantem „patrolówki” elementy ceremoniału policyjnego, w tym musztry. Od doświadczonej policjantki pełniącej obecnie funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku dowiedzieli się o specyfice pracy w pionie kryminalnym. Natomiast mundurowy z pionu prewencji przedstawił im przepisy związane z funkcjonowaniem Policji.

Na zakończenie nasze koleżanki z pionu kadr przedstawiły uczniom informację o procesie rekrutacyjnym i jakie warunki musi spełnić kandydat na policjanta. Z zainteresowania tą tematyką można wnioskowa, że niedługo absolwenci IV klas policyjnych zasilą naszą jednostkę.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Włocławek
0.5°C
wschód słońca: 07:24
zachód słońca: 15:37
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 17:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany