21 listopad 2022

Oszuści znów zaatakowali

zdjęcie: Oszuści znów zaatakowali / pixabay/5753150
Przestępcy po raz kolejny podszyli się pod członków rodziny i powiadomili mieszkańców Włocławka o rzekomym wypadku jaki spowodowali. Niestety byli na tyle przekonujący, że dwie starsze osoby im uwierzyły i przekazały swoje oszczędności, aby ratować bliskich. Ponownie apelujemy o ostrożność i ograniczone zaufanie do osób, które dzwonią w sprawie przekazania gotówki!
REKLAMA

Oszuści zadzwonili do włocławian w miniony czwartek (17.11.22) w godzinach popołudniowo-wieczornych. W obu przypadkach schemat ich działania był podobny. Najpierw dzwoniące kobiety podały się za ”córki” i poinformowały, że doszło do wypadku, a następnie słuchawkę przejął rzekomy „policjant”. Mężczyzna poinformował włocławian, że należy wpłacić kaucję, aby członek rodziny nie trafił do więzienia. Po gotówkę miał zgłosić się „pracownik komendy”.

Niestety oszuści byli bardzo wiarygodni i Seniorzy uwierzyli, że naprawdę pomagają bliskim osobom. W ten sposób 96-letnia kobieta i 75-letni włocławianin utracili swoje oszczędności, po kilkadziesiąt tysięcy złotych każdy. Dopiero następnego (18.11.22) dnia podczas rozmowy z członkami rodziny dowiedzieli się, że zostali oszukani i powiadomili o tym prawdziwych policjantów.

Po raz kolejny apelujemy o ograniczone zaufanie do osób, które telefonują w sprawie rzekomego wypadku, czy też działań służb i proszą o przekazanie gotówki, bądź danych do logowania. Uczulmy Seniorów w naszym otoczeniu, aby z rozwagą traktowali tego typu telefony i nie ulegali presji czasu, jaką wywierają oszuści. Każdą informację należy wcześniej zweryfikować, na przykład dzwoniąc do rodziny.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Włocławek
0.6°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 15:30
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 17:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany