Policjanci przyglądali się kierowcom i pieszym

fot. KMP we Włocławku
Policjanci ruchu drogowego z Włocławka prowadzili wczoraj na terenie naszego powiatu działania pn. „NURD”. Swoje czynności realizowali w ramach ogólnopolskiej akcji, związanej ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pieszych i poruszających się jednośladami. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy ujawniło ponad 70 wykroczeń popełnionych przez kierujących i pieszych. Każdy kto naruszył przepisy ruchu drogowego musiał liczyć się z konsekwencjami.
REKLAMA

Wczoraj (06.02.2020) policjanci włocławskiej „drogówki” realizowali na drogach czynności prewencyjno-kontrolne, zmierzające do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wobec tego można było zaobserwować wzmożoną ilość funkcjonariuszy w okolicach przejazdów dla rowerzystów, przejść dla pieszych i w rejonie skrzyżowań.

Choć mundurowi przyglądali się głównie kierującym i pieszym w miejscach, w których istnieje zwiększone ryzyko wypadku, żaden z użytkowników dróg popełniających jakiekolwiek wykroczenie nie mógł czuć się bezkarnie.

Podczas wczorajszej akcji policjanci ujawnili i ukarali ponad 70 kierujących i pieszych, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wśród kierujących najczęstszym wykroczeniem było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, natomiast piesi najczęściej przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Niezależnie od posiadanego pierwszeństwa, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

 
źródło: policja.pl (Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-08 19:00
miejsce
Pałac Bursztynowy, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-09 19:00
miejsce
Garage Hotel, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-23 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany