Policyjna eskorta rodziców z dzieckiem, które potrzebowało szybkiej pomocy medycznej

fot. KMP we Włocławku
Włocławscy policjanci z ruchu drogowego pomogli w szybkim dotarciu rodziny do szpitala, gdzie udzielono pomocy 3 letniej córce mającej trudności z oddychaniem. Dzięki użyciu sygnałów uprzywilejowania w kilka minut pokonali zatłoczone w tym czasie ulice Włocławka. Po dotarciu dzieckiem zajęła się fachowa pomoc medyczna powiadomiona o pilotażu przez policjantów. Po zakończonej akcji rodzice podziękowali policjantom za udzieloną pomoc
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj (11.03.2020) około godziny 13 do policjantów ruchu drogowego stojących na Alei Kazimierza Wielkiego podjechał kierujący fiatem, który wysiadł z pojazdu i poinformował o potrzebnej pomocy w szybkim dotarciu do szpitala. Z relacji mężczyzny wynikało, że jego 3-letnia córka włożyła sobie do nosa jakiś przedmiot i zaczęła się dusić.

Mundurowi w składzie mł. asp. Krzysztof Kuligowski i sierż. szt. Piotr Zaręba natychmiast powiadomili o całej sytuacji dyżurnego i przy użyciu sygnałów świetnych i dźwiękowych zaczęli pilotaż pojazdu. Wykorzystanie sygnałów uprzywilejowania pozwoliło, w kilka minut pokonać drogę przez zatłoczone ulice Włocławka do szpitala mieszczącego się po drugiej stronie miasta. Dodatkowo dyżurny powiadomił telefonicznie personel szpitala o realizowany pilotażu.

Sprawny pilotaż rodziny z dzieckiem i przygotowany personel medyczny pozwolił szybko udzielić pomocy w szpitalu. Małżeństwo już na miejscu podziękowało mundurowym za uzyskaną pomoc.

 
źródło: policja.pl (Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany