Policyjni wodniacy kontrolują stan rzeki Wisły

fot. KMP we Włocławku
Duże mrozy, tworząca się warstwa lodu oraz spływająca kra na rzekach może powodować zagrożenie powodziowe. Dlatego włocławscy policjanci wspólnie z samorządami sprawdzają stan wałów przeciwpowodziowych oraz miejsca zagrożone możliwością podtopienia.
REKLAMA

Różne służby zaangażowane są do działań w zapewnieniem bezpieczeństwa związanego z możliwością wystąpienia podtopień na włocławskim odcinku rzeki Wisła. Policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach włocławskiej komendy również mają w nich swój udział i wspólnie z zespołami zarządzania kryzysowego samorządów położonych wzdłuż rzeki sprawdzają możliwe zagrożenia powodziowe.

Przede wszystkim mają na uwadze miejsca, gdzie może dochodzić do spiętrzania się kry, a także czy nie przebywają w tych miejscach jakieś osoby. Ostrzegają również o niebezpieczeństwie wejścia na zamarznięty akwen. Ważnym elementem tych działań jest także zwrócenie uwagi przez służby na stan wałów przeciwpowodziowych i poinformowanie mieszkańców o możliwym zagrożeniu podtopieniami.

W dzisiejszych (10.02.2021) działaniach uczestniczyli także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego koordynują współpracę policjantów Ogniw Prewencji na Wodach.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-05-26 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany