Potrącenie pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych

Włocławscy policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło na osiedlu Południe we Włocławku. W jego wyniku do szpitala trafił z obrażeniami 65-latka, która została potrącony na przejściu dla pieszych przez auto osobowe.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło wczoraj (01.03.2021) po godz. 14 na skrzyżowaniu ulicy Robotniczej, Zbiegniewskiej i Żurawiej we Włocławku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca seatem 33-latka jadąc ulicą Robotniczą od strony ulicy Kapitulnej w kierunku ulicy Wiejskiej nie udzieliła pierwszeństwa 65-latce, która przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznała obrażeń powyżej dni 7. Funkcjonariusze ustalili, że uczestniczki zdarzenia były trzeźwe, a kierującej seatem zatrzymali prawo jazdy za rażące złamanie przepisów ruchu drogowego. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy i prowadzone jest teraz postępowanie, które wyjaśni jego okoliczności.

Do potrącenia pieszej doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, warto zatem przypomnieć o ważnych zasadach obowiązujących w pobliżu przejścia dla pieszych.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwo pieszemu, znajdującemu się na nim.

Dodatkowo każdy kierujący powinien pamiętać, że zakazane jest wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych oraz bezpośrednio przed nim, a także nie można wykonać manewru omijania jadącego w tym samym kierunku innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-10-01 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-15 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany