Sprawcy z zarzutami włamania do lokalu gastronomicznego

fot. KMP we Włocławku
Reakcja świadka włamania i szybko podjęte działania przez policjantów pozwoliły zatrzymać dwóch włocławian, którzy włamali się dwukrotnie do tego samego pawilonu w centrum Włocławka. Sprawcy w wieku 33 i 45 lat usłyszeli już zarzuty związane z włamaniem i kradzieżą mienia, za które może im teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności
REKLAMA

We wtorek (23.02.2021) około 1:00 w nocy otrzymaliśmy informację od świadka, że najprawdopodobniej dwóch mężczyzn włamało sie do pawilonu gastronomicznego w centrum Włocławka. Natychmiast na miejsce pojechali mundurowi i we wskazanym miejscu zauważyli dwie osoby chowające się w narożniku lokalu. Takie ukrycie im nie pomogło i już po chwili zostali zatrzymani. Funkcjonariusze zauważyli także rzeczy, które sprawcy przygotowali sobie do wyniesienia oraz zabezpieczyli przy nich narzędzia, które posłużyły im do włamania. Zatrzymani w wieku 33 i 45 lat trafili do policyjnego aresztu.

Dalsza praca kryminalnych pozwoliła ustalić, że ci sam sprawcy dzień wcześniej włamali się do tego samego lokalu i wynieśli z niego część urządzeń gastronomicznych, natomiast kolejne rzeczy przygotowali sobie do wyniesienia na drugą noc, kiedy zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Mundurowi podczas przeszukania mieszkań sprawców odzyskali większość utraconego mienia, które po wykonanych czynnościach powróci do właściciela.

Śledczy mając zebrany materiał dowodowy w sprawie przedstawili obu włocławianom wczoraj (24.02.2021) zarzuty włamania do placówki i kradzieży elementów wyposażenia gastronomicznego. Teraz za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem, gdzie może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-10-01 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-15 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany