9 październik 2020

Włamywacz do piwnic zatrzymany

W ręce włocławskich policjantów trafił 27-latek, który usiłował okraść piwnice w jednym z bloków na osiedlu Południe. Dzięki reakcji świadka, Włocławianin został zatrzymany przez mundurowych na gorącym uczynku, podczas penetracji jednego z pomieszczeń. Funkcjonariusze dodatkowo znaleźli przy nim niewielkie ilości narkotyków. Mężczyzna odpowie także za wcześniejsze kradzieże z włamaniem. Grozi mu do 15 lat więzienia.
REKLAMA

O podejrzanie zachowującym się mężczyźnie wchodzącym do jednego z bloków na osiedlu Południe został powiadomiony dyżurny włocławskiej jednostki policji w środę (07.10.2020). Na miejsce natychmiast udał się patrol, który zaskoczył mężczyznę przeszukującego jedną z piwnic. Przeglądał on zawartość pomieszczenia i przygotowywał wybrane przedmioty do kradzieży. Był do tego dobrze przygotowany, ponieważ posiadał przy sobie odpowiednie narzędzia do popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić także inne piwnice w tym budynku. Szybko okazało się, że intuicja i doświadczenie ich nie zawiodły. Wyszło na jaw, że złodziej próbował dostać się także do innego pomieszczenia, na szczęście bezskutecznie. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci ujawnili przy nim niewielkie ilości narkotyków.

27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, a także posiadania środków odurzających wbrew przepisom prawa. Śledczy ustalili ponadto, że mężczyzna odpowiada za dwie kradzieże z włamaniem do piwnic na tym samym osiedlu we wrześniu tego roku, za co usłyszał dodatkowe zarzuty. Jak się okazało, działał on w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Wobec tego grozi mu wyższa kara, nawet do 15 lat za kratami.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany