10 wrzesień 2020

Włocławek: ruszył proces 32-latka, który znęcał się nad żoną i sześciorgiem dzieci

fot. PAP
W Sądzie Rejonowym we Włocławku ruszył w czwartek proces 32-latka, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną i sześciorgiem dzieci. Mężczyzna przyznał na sali rozpraw m.in. że uderzył żonę "z bańki", "walnął parę razy chłopców" i nimi rzucił. Grozi mu 10 lat więzienia.
REKLAMA

Prokuratura zarzuca Sławomirowi S. znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad żoną i sześciorgiem dzieci. W akcie oskarżenia jest mowa o wielokrotnym biciu członków rodziny, poniżaniu i grożeniu śmiercią.

"Połowa zarzutów jest wymyślona przez moją żonę. Nie powiem, walnąłem jej z bańki, ale ona wie za co. Tu nie powiem, o co chodzi, ale na sprawie rozwodowej. Chciała wojny to będzie miała wojnę" - mówił przed sądem oskarżony.

Pytany na korytarzu sądowym przez dziennikarzy, czy żałuje tego, co zrobił, pokazał im dwa środkowe palce.

Przed sądem dowodził, że w jego domu było jeszcze gorzej. Przyznał, że "walnął" wychowywanych chłopców, ale dodał, iż dziewczynek nie uderzył ani razu.

"Nigdy nie mówiłem dzieciom, że je pozabijam. Może powiedziałem, że dostanie +wpierdziel+. Ja ich tylko straszyłem. Mogły się dzieci tego może bać, ale z tego, co wnioskowałam się tego nie bały" - mówił oskarżony.

Sprawa ujrzała światło dzienne na początku roku, gdy żona oskarżonego Sławomira S. z dwojgiem dzieci przyszła do lekarza. Ten zawiadomił funkcjonariuszy o podejrzeniu przemocy w rodzinie. Sześciolatek i siedmiolatek trafili na oddział chirurgii toruńskiego szpitala. Jeden miał złamaną nogę, a drugi kontuzję ręki.

Patrol przyjechał do ich domu, w którym przebywał Sławomir S. z czworgiem pozostałych dzieci; stwierdzili, że mężczyzna jest kompletnie pijany. W wydychanym powietrzu miał 2,4 promila alkoholu; trzeźwiał w policyjnej izbie zatrzymań.

"Jak nie słuchały, to im przyłożyłem. Tak samo byłem wychowywany, jeszcze gorzej. Nie pojmuję tego jako wychowanie dziecka. Stało się i tyle. Nie miałem problemów emocjonalnych" - wyjaśniał w czwartek oskarżony.

Z aktu oskarżenia wynika, że mężczyzna miał wielokrotnie wszczynać awantury, będąc pod wpływem alkoholu. W sądzie mówił, że nazywał dzieci m.in. "knurkami" i "tłuściochami".

Siedmioletniego syna miał m.in. związywać i kopnąć go, łamiąc kość udową, a sześcioletniemu złamać kość ramienia. Mężczyzna, zdaniem prokuratury, rzucał w żonę różnymi przedmiotami, szarpał ją, popychał, uderzał dłonią i pięściami w twarz, ramię, brzuch, wykręcał ręce, ugryzł, dusił, a także kazał jej jeść z podłogi i spać na podłodze.

Zdaniem prokuratury nie ma najmniejszych wątpliwości, że mężczyzna dopuścił się tych czynów. Oskarżony, odnosząc się do wydarzeń, po których dzieci trafiły do lekarza, twierdził, że niechcący uderzył jednym z chłopców o komodę, ale wcześniej zwracał uwagę żonie, aby ich rozdzieliła. Ta w jego ocenie była jednak zajęta telefonem. Jej pobicie wiązał z faktem podejrzewania o zdradę.

Mężczyzna został doprowadzony na salę rozpraw z aresztu. Sąd nie wyłączył jawności postępowania. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-10-01 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-15 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany