Włocławscy policjanci rozpracowali szajkę włamywaczy

Śledczy z włocławskiej komendy rozpracowali szajkę, która dokonała kradzieży z włamaniem na terenie miasta. Dzięki wnikliwej pracy policjanci ustalili, że czterej zatrzymani w wieku od 24 do 38 lat mają na swoim koncie także inne przestępstwa. Mężczyźni usłyszeli m.in. zarzuty kradzieży z włamaniem do różnych obiektów w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe 3 m-ce spędzą za kratami. Policjanci nie wykluczają postawienia im kolejnych zarzutów.
REKLAMA

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku ustalili i zatrzymali pod koniec ubiegłego tygodnia 4 mieszkańców Włocławka, podejrzanych o włamanie w listopadzie br. do domu jednorodzinnego i zrabowanie z jego wnętrza mienia o łącznej wartości ponad 50 tys. zł. Ich łupem padł sprzęt elektroniczny, biżuteria, kosmetyki, a nawet ubrania i środki czystości.

Mundurowi zgromadzili obszerny materiał dowodowy pozwalający na postawienie mężczyznom w wieku 24, 34, 36 i 38 lat zarzutów kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, przestępstwa tego dokonali w warunkach recydywy, a 34-latek w warunkach „multirecydywy”.

Śledczy na podstawie zebranych materiałów przedstawili także 38-latkowi zarzuty kradzieży z włamaniem do garażu, do samochodu ciężarowego, kradzieży artykułów spożywczych z supermarketu oraz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Jego 34-letni kompan usłyszał dodatkowo zarzut kradzieży z włamaniem do jednej z hurtowni w mieście. Jak ustalili mundurowi, czynu tego dokonał w warunkach „multirecydywy”, zwanej inaczej recydywą wielokrotną. Oznacza to, że konsekwencje popełnionych przestępstw będą bardziej dotkliwe i z pewnością mężczyzna trafi za karty na dłużej.

Z kolei 36-latek usłyszał dodatkowo zarzut kradzieży z włamaniem do salonu optycznego i kradzieży alkoholu z miejscowego sklepu.

Wszyscy zatrzymani zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Mundurowi nie wykluczają możliwości przedstawienia im kolejnych zarzutów.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-08 19:00
miejsce
Pałac Bursztynowy, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-09 19:00
miejsce
Garage Hotel, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-23 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany