16 październik 2020

WSPÓLNE PATROLE ULIC WŁOCŁAWKA

fot. KMP we Włocławku
Policjanci i strażnicy miejscy wspólnie kontrolują ulice, środki transportu publicznego, sklepy i punkty gastronomiczno-usługowe w ramach nowych obostrzeń związanych z minimalizacją rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Takie patrole to efekt wieloletniej współpracy służb mundurowych, których celem jest efektywne wykorzystanie wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.
REKLAMA

Od soboty (10.10.2020) kiedy nasze miasto i powiat weszły do żółtej strefy, policjanci i strażnicy miejscy kontrolują przestrzeganie przepisów, których najważniejszym celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Takie patrole można spotkać na ulicach, w pobliżu sklepów, czy w środkach transportu publicznego. W każdym przypadku reagują na trzy najważniejsze zalecenia tj. zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa, a także stosowania się do ograniczeń w komunikacji publicznej.

Jednak funkcjonariusze nie tylko reagują na wprowadzone obostrzenia, ale również rozmawiają z właścicielami sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych o stosowaniu na terenie ich lokali wprowadzonych obostrzeń.

Przypominamy, że do najważniejszych elementów wpływających na zmniejszenie rozprzestrzenia się wirusa należą: dystans społeczny, dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa. To dzięki stosowaniu się do nich, zminimalizujemy możliwość zakażenia się wirusem i przenoszenia go na innych członków rodziny.

Natomiast od soboty (17.10.2020) zgodnie z nową listą opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia, Włocławek i powiat włocławski znajdzie się w czerwonej strefie, gdzie obowiązują kolejne obostrzenia, z którymi można zapoznać się na stronie www.gov.pl.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany