„ZNICZ 2019” za nami

fot. KMP we Włocławku
Zakończyła się tegoroczna akcja „ZNICZ 2019”, trwająca od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada 2019. W ciągu tych kilku dni na drogach i w okolicach cmentarzy zaobserwować można było wzmożoną ilość patroli policyjnych dbających o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych. Policjanci z powiatu włocławskiego odnotowali w tym czasie 2 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne oraz kilkanaście kolizji. Zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierujących.
REKLAMA

Do dwóch wypadków drogowych doszło w piątek 1 listopada. Pierwszy miał miejsce na terenie Brześcia Kujawskiego, gdzie policjanci wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem zasłabł, zatrzymał się, a następnie gwałtownie ruszył, potrącając pieszego i uderzając w inny pojazd. Drugi wydarzył się nieco później, na zjeździe z autostrady, w tej samej gminie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hondą wykonując manewr skręcania w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi, jadącemu drogą K-62. W wyniku tych zdarzeń 3 osoby zostały ranne. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Niestety, pomimo licznych apeli mundurowych, wśród uczestników ruchu znaleźli się nietrzeźwi kierujący. W czwartek 31 października w Izbicy Kujawskiej mundurowi zatrzymali kierującego motorowerem, który miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kolejny pijany mężczyzna, który poruszał się jednośladem, wpadł w ręce stróżów prawa w niedzielę 3 listopada w Lubieniu Kujawskim. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Obydwu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas kilkudniowych działań policjanci z powiatu włocławskiego dokonali prawie 700 kontroli pojazdów oraz sprawdzili stan trzeźwości blisko 1,5 tysiąca kierowców. Za popełnione wykroczenia nałożyli ponad 300 mandatów i zatrzymali ponad 60 dowodów rejestracyjnych. Ponadto w 9 przypadkach zatrzymali kierującym uprawnienia za przekroczenie prędkości o 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym. Pięć z nich ujawnili i zatrzymali policjanci z grupy SPEED.

Pomimo zakończenia obchodów związanych z Dniem Wszystkich Świętych oraz z akcją „ZNICZ 2019” nadal możemy spodziewać się wzmożonego ruchu pieszego i kołowego w pobliżu cmentarzy. W związku z tym apelujemy o zachowanie ostrożności podczas przemieszczania się w rejonach nekropoli.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
14182
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany