Ramię w ramię - Terytorialsi i podchorążowie oddawali krew w Bydgoszczy

fot. nadesłane
W ramach operacji „Odporna Wiosna” oprócz wielu innych akcji niesienia pomocy potrzebującym, Terytorialsi z Bydgoszczy i podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych oraz Wojskowej Akademii Technicznej oddawali krew. Jest to bardzo silne wsparcie dla Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
„Musimy pamiętać o tym, że oddawanie krwi jest bezpośrednim wsparciem społeczeństwa. Trzy miesiące temu nikt by nie pomyślał, że propagowanie wśród społeczeństwa idei honorowego krwiodawstwa oraz transplantacji z jednoczesnym ukierunkowaniem na budowę zaufania do WOT stanie się dla nas praktycznym egzaminem sprawdzającym” – podkreśla płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Od początku operacji „Odporna Wiosna” krew oddało już 821 żołnierzy i podchorążych. Stanowi to wzrost o 397 dawców w ciągu  tylko 48 godzin. Ilość oddanej w tej akcji krwi to już 375 litrów. Tylko w czasie minionego weekendu ilość oddanej krwi wyniosła ponad 183 litrów. W kolejce do pomocy innym, w najbliższych dniach czeka około 1000 zdeklarowanych przyszłych krwiodawców. Pozwoli to „wpompować” w system ratowania życia naszych obywateli blisko 500 litrów krwi.

Wojsko Polskie stanowi strategiczny zasób krwi dla Polski. Twoja krew może uratować życie!

Potrzebna jest krew wszystkich grup, lecz szczególnie ważni są uniwersalni dawcy z grupą „0”. Tacy dawcy poszukiwani są najbardziej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany