25 marzec 2020

Wioślarska mistrzyni świata tęskni za treningami

fot. nadesłane
Mistrzyni świata i Europy z 2018 roku w wioślarskiej czwórce podwójnej Marta Wieliczko nie może doczekać się normalności i powrotu do normalnych treningów na wodzie. – W ośrodku COS w Wałczu mamy wszystko, czego potrzebujemy i bardzo za tym tęsknię. Teraz wiemy, że igrzyska będą za rok, ale wytrzymamy i chcemy ciężko trenować, chociaż jest wiele niewiadomych – mówi.
REKLAMA
Wieliczko, tak jak jej koleżanki z osady, trenuje od kilku dni, będąc w kwarantannie po powrocie do Polski z zagranicznego obozu. Przyznaje, że to sytuacja zupełnie nowa, bo zawsze o tej porze roku z koleżankami trenowały w Portugalii, schodziły już na wodę.

Po wtorkowej informacji, że igrzyska przeniesione są o rok, wiele się zmienia. Było odliczanie, miesięcy, dni, których od wtorku byłoby tylko 122, i nagle pstryk, doliczamy kolejny rok. Nie jest to dla nas wszystkich, tak sportowców, jak i trenerów łatwe – podkreśla Wieliczko.

Przyznaje, że przed tym sezonem poświęciła dla olimpijskiego medalu bardzo wiele rzeczy. Zrezygnowała z życia studenckiego oraz prywatnego, żeby skupić się na jednym, jedynym celu. – Teraz wszystko trzeba przedłużyć o rok, ale wierzę, że wytrwam. Forma rosła. Wiedziałyśmy z dziewczynami, że będziemy w tym sezonie w życiowej dyspozycji – mówi.

Marta Wieliczko dodaje, że bardzo tęskni za normalnymi treningami na wodzie. – My w Wałczu mamy wszystko, czego tylko potrzebujemy do treningów. Nie wiemy, co teraz będzie, ale trener na pewno coś wymyśli, aby nasza forma nie spadała. Wierzę, że jeszcze będziemy normalnie w kolejnych miesiącach korzystać z ergometrów, jezior i lasów w ośrodku w Wałczu. Nie możemy się tego doczekać – dodała.

Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mateusz Grzybowski przekonuje, że ośrodki COS będą gotowe na przyjęcie sportowców od razu, gdy zmieni się sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce.

Niestety na razie obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia, zgodnie z którym wszystkie ośrodki są zamknięte do odwołania. Nie jest to komfortowa sytuacja zarówno dla zawodników, jak i pracowników, ale bezpieczeństwo sportowców i trenerów jest rzeczą nadrzędną. Mimo zamknięcia ośrodków staramy się ten czas wykorzystać na drobne prace konserwacyjne i remontowe. Będziemy w pełni gotowi i przygotowani na ponowne przyjęcie gości – podkreśla Grzybowski.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
12507
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany