28 listopad 2019

W Teatrze – Pastorałka…

fot. nadesłane
Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na przedstawienie przygotowane przez Teatr Ludzi Upartych pt: Pastorałka.
REKLAMA
Pastorałka – rodzaj udramatyzowanej kolędy wykonywanej dawniej przez wędrownych muzyków i żaków, w której tematyka bożonarodzeniowa poszerzona została o warstwę obyczajową. Tak mówi definicja. W polskiej teatralnej tradycji tytułem tym obdarzono widowiska ukazujące narodziny Jeszusa Chrystusa i towarzyszące im wydarzenia.

Przedstawiano zatem dzieje Adama i Ewy, grzech pierworodny, wygnanie pierwszych Rodziców z Raju, losy kolejnych pokoleń naznaczone tym grzechem, wreszcie przyjście na świat Zbawiciela i Odkupiciela. Teksty ludowe wplatały w tę historię opowieści o krwawym królu Herodzie i pastuszkach spieszących za głosem Anioła do ubogiej stajenki i leżącej w Żłobie Dzieciny, o trzech królach I składanych przez nich Jezusowi darach.Wszystkim tym scenom towarzyszyły kolędy i bożonarodzeniowe pieśni.        

Część z tych historii opowiada i nasza Pastorałka, jednak punktem wyjścia do opowieści o narodzeniu Bożego Syna staje się w niej gorzka definicja współczesnego człowieka i świata, w którym żyjemy.

W naszej Pastorałce nie brakuje jednak znacznie weselszych i prostrzych tematów. Są Górale pasący owce i zwiastujący im narodziny Jezuska Anioł, są Trzej Królowie historia o Herodzie odegrana przez pełnych zapału komediantów. Jest Święta Rodzina i piekne polskie kolędy.

PASTORAŁKA
7 grudnia  2019 r.   godz. 18.00 


Reżyseria:  Jan Polak
Opracowanie muzyczne i nagrania: Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Światło: Włodzimierz Stawisiński,
Występują: Urszula Zbonikowski, Wiktoria Borkowska, Zuzanna Wojciechowska, Zuzanna Malinowska, Zuzanna Stasiak, Wanesa Olczak, Katarzyna Misiak, Marek Michalski, Michał Murawski, Adrian Świątkowski, Piotr Łabęcki, Henryk Michalak, Paweł Rodecki, Patryk Nowakowski, Adrian Domanowski, Piotr Gutowski,

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 10.00 – 17.45
oraz w dniu spektaklu od godz. 17.00 do rozpoczęcia spektaklu,   tel. 54 231 47 66

Ceny biletów:
*PARTER - Normalny 20 zł, Ulgowy 15 zł, Rząd XVIII 15 zł
*BALKON - 15 zł
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
14182
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany