Wydarzenia

GRUPA BEZ JACKA - po raz pierwszy we Włocławku

dodano 2022-09-13 19:13:27
rozpoczęcie:
2022-10-13 19:00
miejsce:
Centrum Kultury Browar B, Włocławek, Ul. Łęgska 28
bilety:

Serdecznie zapraszamy na niecodzienne wydarzenie artystyczne! Koncert GRUPY BEZ JACKA! Po raz pierwszy we Włocławku! Muzyka Grupy Bez Jacka przez pokolenia kształtowała gusta słuchaczy! Nie możecie tego przegapić! Do zobaczenia 13.10.2022r o godz. 19:00 w Centrum Kultury BrowarB. we Włocławku!

Bez Jacka - kultowa już grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną w niezwykłych aranżacjach muzycznych. Śpiewa między innymi do tekstów wierszy Bolesława Leśmiana i lidera zespołu - Zbigniewa Stefańskiego.

Nazwa Grupy nawiązuje do śmierci jednego z członków grupy - Jacka Stefańskiego. Jacek zginął w 1983 roku w Gdańsku, pobity przez "nieznanych sprawców" (jest wpisany na helsińską listę ofiar Stanu Wojennego).

Grupa powstała w roku 1974 jako KANT. Występowali w niej bracia Zbyszek, Jan i Jacek Stefańscy, oraz ich kolega Maksymilian Ziętek. Na przełomie dekad Jan i Jacek wrócili do rodzinnego Gdańska, gdzie występowali jako Bracia Stefańscy a Zbyszek został na Kielecczyznie.

Śmierć Jacka w sierpniu 1983 przerwała występy duetu. Wtedy też zrodziła się buntownicza nazwa formacji powstałej na bazie KANTu. Zbigniew Stefański, Jan Stefański i Jarosław "Horacy" Chrząstek postanowili wspólnie grać.

Po paru miesiącach dołączył do zespołu Krzysztof "Lumbago" Górski. Któż z nas nie zna takich utworów jak " Czas zmartwychwstania", " Zwiewność", "Polanka", "Madonna" i wiele wiele innych, które to już na stałe zapisały się złotymi nutkami w tysiacach serc miłosników tego klimatu

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Kultury Muzycznej MOJE NUTY. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Grupa Bez Jacka
artyści:
Zbyszek, Jan i Jacek Stefańscy, Maksymilian Ziętek
Bez Jacka - kultowa już grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną. Śpiewa między innymi do tekstów wierszy Bolesława Leśmiana i lidera zespołu - Zbigniewa Stefańskiego. Nazwa nawiązuje do śmierci jednego z członków grupy - Jacka Stefańskiego. Jacek zginął w 1983 roku w Gdańsku, pobity przez "nieznanych sprawców" (jest wpisany na helsińską listę ofiar Stanu Wojennego)[1]. Grupa powstała w roku 1974 jako KANT. Występowali w niej bracia Zbyszek, Jan i Jacek Stefańscy, oraz ich kolega Maksymilian Ziętek. Na przełomie dekad Jan i Jacek wrócili do rodzinnego Gdańska, gdzie występowali jako Bracia Stefańscy a Zbyszek został na Kielecczyznie. Śmierć Jacka w sierpniu 1983 przerwała występy duetu. Wtedy też zrodziła się buntownicza nazwa formacji powstałej na bazie KANTu. Zbigniew Stefański, Jan Stefański i Jarosław "Horacy" Chrząstek postanowili wspólnie grać. Po paru miesiącach dołączył do zespołu Krzysztof "Lumbago" Górski. Któż z nas nie zna takich utworów jak " Czas zmartwychwstania", " Zwiewność", "Polanka", "Madonna" i wiele wiele innych, które to już na stałe zapisały się złotymi nutkami w tysiacach serc miłosników tego klimatu. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Włocławek
0.6°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 15:31
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 17:00
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany