Dzięki szybkiej reakcji uratowali kobietę

fot. KMP we Włocławku
Policjanci ruchu drogowego z Włocławka podczas wykonywania czynności związanych z kolizją udzielili pomocy kobiecie, która straciła przytomność w pobliżu. Sprawne działanie pozwoliło na przywrócenie 66-latce czynności życiowych. Mieszkanka Włocławka w porę trafiła pod opiekę medyczną.
REKLAMA

Kilka dni temu (08.05.2020) po południu funkcjonariusze włocławskiej „drogówki” wykonywali czynności na miejscu kolizji na skrzyżowaniu ulicy Kruszyńskiej z Al. Królowej Jadwigi. W pewnym momencie jeden z przejeżdżających kierowców dał im znać, że na chodniku nieopodal dzieje się coś niepokojącego. Funkcjonariusze dostrzegli z oddali leżącą, nieprzytomną kobietę, po czym niezwłocznie ruszyli w jej stronę i sprawdzili czynności życiowe. Kobieta nie reagowała, nie było z nią kontaktu, nie był wyczuwalny także jej oddech. Zachowując „zimną krew” mundurowi przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy, jednocześnie informując dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji.

W pewnym momencie kobieta odzyskała przytomność, ale kontakt z nią nadal był utrudniony. Policjanci kontrolowali jej czynności życiowe do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia, która przewiozła 66-latkę do szpitala.

Dzięki ich szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu mieszkanka Włocławka w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

 
źródło: policja.pl (Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
14182
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany