29 listopad 2019

Kierowca autobusu szkolnego ujął kompletnie pijanego kierowcę opla

Postawą godną naśladowania wykazał się wczorajszym popołudniem kierowca autobusu szkolnego z Chocenia, który wracając z kursu po rozwiezieniu dzieci, ujął kompletnie pijanego kierowcę opla. Uniemożliwił mu dalszą jazdę i zapobiegł jego ucieczce, po czym przekazał w ręce policjantów. 55-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wczoraj (28.11.2019) po południu policjanci z Posterunku Policji w Choceniu, pow. włocławski, otrzymali informację, iż po jednej z dróg w gminie przemieszcza się pojazd, którego kierujący najprawdopodobniej spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi udali się niezwłocznie we wskazanym przez oficera dyżurnego kierunku. Po chwili usłyszeli komunikat, że pijany kierowca został ujęty przez świadka na przystanku PKS.

Okazało się, iż obywatelską postawą wykazał się jeden z kierowców autobusu szkolnego wracającego z kursu, który widząc opla próbującego wyjechać z rowu, postanowił udzielić mu pomocy. Za kierownicą ujrzał jednak mężczyznę, którego stan wskazywał na spożywanie alkoholu. Bez wahania wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i wezwał mundurowych.

Siedzący „za kółkiem” opla nie zamierzał jednak bezczynnie oczekiwać na przyjazd policjantów. Wysiadł z auta i podjął próbę ucieczki pieszo. Został jednak szybko ujęty i przekazany w ręce mundurowych.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 55-latka. Okazało się, iż był kompletnie pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec pobliskiej miejscowości będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

 
źródło: policja.pl (Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
11730
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany