Namierzeni z prędkością o ponad 50km/h więcej w terenie zabudowanym. „Pożegnali się” z prawem jazdy.

Policjanci z włocławskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym w miejscowości Szpetal Górny (gm. Fabianki), na drodze wojewódzkiej 562, przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Efektem tego było zatrzymanie im praw jazdy.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Przekroczenie dozwolonej prędkości to jeden z czynników, które mają wpływ na kolizje i wypadki drogowe. Dlatego policjanci ruchu drogowego w codziennej służbie kontrolują prędkość z jaka jadą kierowcy, szczególnie tam, gdzie jest duże natężenie ruchu. Okazuje się, że niektórzy zupełnie lekceważą ograniczenia prędkości i w terenie zabudowanym przekraczają limity nawet o ponad 50 km/h. Tak było w przypadku dwóch kierujących, którzy wczoraj (28.05) jechali drogą W-562 przebiegającą przez m. Szpetal Górny w gminie Fabianki.

Do pierwszego zatrzymania doszło po godzinie 18 na ulicy Płockiej. Policjanci z włocławskiej "drogówki" zmierzyli szybkość jadącego renault – pomiar wykazał przekroczenie prędkości o 57 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, 25-letni kierujący jechał z prędkością 107 km/h.

Natomiast kilkanaście minut później, również na ulicy Płockiej, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującą oplem. Powodem była nadmierna prędkość. Okazało się, że w terenie zabudowanym 46-latka jechała swoim autem mając o 60 km/h na liczniku więcej niż dopuszczają przepisy. Na tym odcinku drogi obowiązywało ją ograniczenie do 50 km/h.

W obliczu takiej sytuacji policjanci ukarali kierowców mandatami i punktami karnymi, a także zatrzymali na trzy miesiące prawa jazdy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany