Potrącenie pieszych na pasach

pixabab/3704483
Włocławscy policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na ul. Ostrowskiej. Osoby przechodzące przez przejście dla pieszych zostały potrącone przez samochód osobowy. 41-letni mężczyzna oraz jego 70-letnia matka z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Postępowanie wyjaśni okoliczności tego zdarzenia.
REKLAMA

Wczoraj (19.02.2020) ok godz. 17:40 oficer dyżurny włocławskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ul. Ostrowskiej. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 50-letni mieszkaniec Włocławka kierujący oplem, jadąc ul. Ostrowską od Al. Kazimierza Wielkiego w kierunku ul. Okrężnej, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, przechodzącym przez oznakowane przejście, doprowadzając do ich potrącenia.

Funkcjonariusze ustalili, że poszkodowani to rodzeństwo oraz ich matka, która znajdowała się na wózku inwalidzkim. 44-letnia córka na szczęście nie odniosła poważnego urazu i pozostała na miejscu, natomiast jej 70-letnia matka oraz 41-letni brat zostali przetransportowani do szpitala. Tam okazało się, iż obrażenia mężczyzny są niewielkie, natomiast jego matka wymaga hospitalizacji.

Policjanci zatrzymali 50-letniemu kierującemu prawo jazdy. Mężczyzna był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez mundurowych w prowadzonym postępowaniu.

Policjanci niezmiennie apelują o rozsądek na drodze. Pamiętajmy o tym, że prędkość dozwolona nie zawsze jest odpowiednia do panujących warunków na drodze, zwłaszcza gdy widoczność ograniczona jest opadami deszczu, tak jak to było wczoraj.

 
źródło: policja.pl (Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
14182
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włocławku

kiedy
2021-01-06 21:00
miejsce
Hala Mistrzów Sportu, Włocławek,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 17:30
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-14 20:15
miejsce
Teatr Impresaryjny, Włocławek, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Browar B,...
wstęp biletowany